26. jún 2019. Adriána. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Útočná skupina amerických námorných síl mieri ku Kórejskému polostrovu

 10.4.2017 10.4.2017  

WASHINGTON 10. apríla (WebNoviny.sk) - Americká armáda nariadila útočnej skupine svojich námorných síl zamieriť ku Kórejskému polostrovu v súvislosti s narastajúcim znepokojením ohľadom raketového programu Severnej Kórey. Útočná skupina pozostáva z lietadlovej lode USS Carl Vinson, dvoch torpédoborcov a jedného krížnika.

Odporúčame:Trump: USA “vyriešia” jadrovú hrozbu KĽDR buď s pomocou Číny alebo bez nej

Tichomorské velenie americkej armády (USPACOM) označilo tento krok za prezieravé opatrenie zamerané na zachovanie pohotovosti v danom regióne, informovala v noci nadnes stanica BBC. Skupina pod velením viceadmirálky Nory Tysonovej disponuje masívnou útočnou silou a schopnosťou zachytiť balistické strely.
Námorná bojová skupina sa mala pôvodne zastaviť v Austrálii, avšak namiesto toho ju USPACOM odklonilo od Singapuru smerom do západného Pacifiku, kde nedávno vykonávala spoločné cvičenie s juhokórejskou armádou.
Prezident USA Donald Trump vyhlásil, že je pripravený konať i jednostranne pri riešení jadrovej hrozby prichádzajúcej z Pchjongjangu. "Hrozbou číslo jeden v tomto regióne naďalej zostáva KĽDR a jej bezohľadný, nezodpovedný a destabilizujúci program raketových skúšok a snahy o jadrové vyzbrojenie," tvrdí USPACOM.
Zdroj: Webnoviny.sk - Útočná skupina amerických námorných síl mieri ku Kórejskému polostrovu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow