21. január 2021. Vincent. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Útočník z Berlína na úteku mal pri sebe hotovosť tisíc eur

SITA  3.1.2017 3.1.2017  

Peniaze mali pochádzať z bankomatu, pričom nie je jasné, či si túto hotovosť vybral sám, alebo to zaňho urobil niekto iný.MILÁNO 3. januára (WebNoviny.sk) - Tunisan Anis Amri, ktorému je pripisovaný decembrový útok na vianočný trh v Berlíne, mal v čase usmrtenia policajnou hliadkou na predmestí Milána pri sebe hotovosť v celkovej výške približne 1000 eur. Uviedla to v utorok agentúra ANSA s odvolaním sa na vyjadrenie talianskej protiteroristickej polície.

ÚTOK V BERLÍNE

Podľa vyšetrovateľov mal Amri uvedenú sumu v 20- a 50-eurových bankovkách. Tie mali pochádzať z bankomatu, pričom nie je jasné, či si túto hotovosť vybral sám, alebo to zaňho urobil niekto iný.
Hľadaný Amri prišiel o život 23. decembra na milánskom predmestí Sesto San Giovanni, kde ho zastrelili policajti niekoľko hodín po tom, ako pricestoval do Talianska vlakom cez Francúzsko. Od začiatku sa uvádzalo, že mal pri sebe niekoľko stoviek eur.
Útok uneseným kamiónom na vianočný trh v berlínskej časti Charlottenburg z 19. decembra si vyžiadal 12 mŕtvych a vyše 50 zranených.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow