29. september 2020. Michal, Michaela. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Útočník z Istanbulu vystrieľal do ľudí až šesť zásobníkov

SITA  2.1.2017 2.1.2017  

Na miesto a z miesta činu sa dopravil pomocou taxíkov. Útočník zanechal dojem, ako by mal za sebou vojenský výcvik.ISTANBUL 2. januára (WebNoviny.sk) - Útočník z istanbulského nočného klubu Reina, ktorý tam počas silvestrovskej noci pripravil o život desiatky ľudí, vystrelil dovedna viac ako 180 rán, pričom vyprázdnil šesť zásobníkov automatickej zbrane. Informoval o tom v pondelok denník Hürriyet s odvolaním sa na poznatky vyšetrovateľov.
Nemenovaný expert na boj proti terorizmu pre rovnaké periodikum uviedol, že útočník zanechal dojem, ako by mal za sebou vojenský výcvik. Očití svedkovia hovorili o tom, že ozbrojenec, po ktorom sa naďalej intenzívne, avšak zatiaľ neúspešne pátra, likvidoval ľudí ležiacich na podlahe cielenými výstrelmi do hlavy.

Panika v dave mu umožnila ujsť

Panika, ktorá v zariadení vypukla, mu potom umožnila vyčistiť zbraň, prezliecť sa a opustiť miesto činu vozidlom taxislužby. Taxikárovi potom pri vystupovaní útočník povedal, že nemá peniaze na zaplatenie cesty.
Už do okolia dejiska útoku sa páchateľ prepravil podľa doteraz známych informácií vozidlom taxislužby. Vystúpil v okolí klubu Reina, aby si tam po niekoľkých minútach behu vystrieľal cestu do zariadenia, kde spôsobil masaker.
Viac o útoku v istanbulskom klube:

K novoročnému útoku v Istanbule sa prihlásil Islamský štát

Útok v Istanbule odsúdili Merkelová, Putin i pápež

Ľudia sú stále v ohrození života

Bilancia útoku, ku ktorému sa prihlásili džihádisti z tzv. Islamského štátu, činí aktuálne najmenej 39 mŕtvych a ďalšie desiatky zranených, medzi ktorými sú aj osoby bojujúce ešte o holý život.
Turecká polícia zatkla v súvislosti s teroristickým útokom ôsmich podozrivých. Samotný útočník, ktorý pravdepodobne pochádza zo strednej Ázie - Uzbekistanu alebo Kirgizska, je zrejme naďalej na úteku.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow