21. september 2020. Matúš. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Útočník zastrelil vo Fínsku političku a dve novinárky

SITA SITA SITA  4.12.2016 4.12.2016  

Polícia zadržala 23-ročného miestneho muža, ktorý pri zatýkaní nekládol odpor. HELSINKI 4. decembra (WebNoviny.sk) - Ozbrojený 23-ročný muž zastrelil v sobotu večer v malom meste Imatra na juhovýchode Fínska tri ženy - starostku a dve miestne novinárky. K bezhlavej streľbe do náhodne vybraných obetí došlo vo štvrti známej nočným životom. Informovala o tom v nedeľu polícia. Podozrivého muža zadržali.
Tri ženy boli zastrelené v zóne pre chodcov pred reštauráciou, krátko pred príchodom auta s policajnou hliadkou na miesto činu okolo sobotňajšej polnoci. Informovala o tom policajná hovorkyňa Heli Jämsénová-Turkkiová. Dve ženy boli vo veku tesne po päťdesiatke a jedna bola tridsiatnička. Polícia zadržala 23-ročného miestneho muža, ktorý pri zatýkaní nekládol odpor. Všetky obete mali mnohopočetné strelné poranenia hlavy a tela, spôsobené puškou. Motív zločinu zatiaľ nie je známy.
Imatra, ktorá má 28.000 obyvateľov, sa nachádza približne 230 kilometrov východne od fínskeho hlavného mesta Helsinki. Predstavitelia Imatry sa rozhodli otvoriť krízové centrum. Streľba sa totiž odohrala priamo v strede mesta neďaleko reštaurácií a nočných klubov. Centrum bolo v čase streľby plné ľudí a v takom malom meste je to obrovský incident a veľa ľudí je šokovaných, informovali predstavitelia.
Fínsko, krajina s 5,4 milióna obyvateľov, má silné poľovnícke tradície a je tam 650.000 oficiálne registrovaných držiteľov strelných zbraní, ale zločiny spáchané takýmito zbraňami sú neobvyklé. Po dvoch krvavých streľbách v školách začiatkom tohto desaťročia však krajina sprísnila zákony týkajúce sa zbraní.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow