27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Útočníka z Berlína zachytili aj kamery na stanici v Turíne

SITA  28.12.2016 28.12.2016  

Muž, ktorý je zodpovedný za smrť dvanástich ľudí z berlínskeho vianočného trhu, prišiel o život pri prestrelke na milánskom predmestí Sesto San Giovanni.RÍM 28. decembra (WebNoviny.sk) - Priebeh cesty predpokladaného páchateľa útoku na berlínske vianočné trhy Anisa Amriho na predmestie talianskeho Milána, kde ho minulý piatok zastrelili policajti, dokumentujú aj ďalšie získané zábery z bezpečnostných kamier.

ÚTOK V BERLÍNE

Talianska polícia zverejnila v stredu na sieti Twitter fotografiu pochádzajúcu zo záznamu, ktorý zachytáva dianie na železničnej stanici Porta Nuova v Turíne, kde mal tento 24-ročný Tunisan prestupovať pri cestovaní vlakom z francúzskeho Lyonu do Milána. Záber potvrdzujúci jeho prítomnosť v Turíne vznikol vo štvrtok o 22.14 h. Amri je na ňom vidieť odzadu, ako prechádza sám staničnou halou.

Nuova foto che ricostruisce gli spostamenti di #AnisAmri qui alla Stazione ferroviaria Porta Nuova di Torino il 22 dicembre 2016 alle 22.14 pic.twitter.com/zdPGzDz2XD— Polizia di Stato (@poliziadistato) December 28, 2016

Muža, po ktorom bolo v tom čase vyhlásené celoeurópske pátranie, zachytila o niekoľko hodín neskôr aj bezpečnostná kamera v Miláne. Krátko nato prišiel o život pri prestrelke na milánskom predmestí Sesto San Giovanni, kde ho zastavili policajti pri bežnej kontrole dokladov.
Amri bol podľa zistení nemeckých vyšetrovateľov útočníkom, ktorý 19. decembra vrazil uneseným poľským kamiónom do areálu vianočných trhov na berlínskom námestí Breitscheidplatz. K útoku s 12 obeťami na životoch a desiatkami zranených sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát.
Odporúčame:

Pitva poľského kamionistu ukázala pravdu, kedy zomrel?

Pitva ukázala, kedy terorista z Berlína zabil kamionistu

Terorista z Berlína bol aj v Holandsku, našli SIM kartu

Talianska polícia zastrelila teroristu z trhov v Berlíne

Je známa trasa, ako sa terorista z Berlína dostal do Milána

Prišli sme vás vyvraždiť, prasce. Vyhráža sa vrah z Berlína

Identifikovali všetky obete teroristického útoku v Berlíne

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow