21. október 2020. Uršuľa. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Útok zápalnou fľašou si vyžiadal život dvojročného dieťaťa

SITA SITA SITA  14.11.2016 14.11.2016  

Islamský militant vhodil zápalnú fľašu do kostola.JAKARTA 14. novembra (WebNoviny.sk) - Život dvojročného dievčaťa si vyžiadal útok, ku ktorému došlo v nedeľu v strednej Indonézii, keď pravdepodobne islamský militant vhodil zápalnú fľašu do kostola. Informovala o tom v pondelok agentúra DPA.
Podľa polície sa útok odohral v meste Samarinda ležiacom v provincii Východný Kalimantan. Muž idúci na motocykli tam vhodil Molotovov koktail cez okno do ekumenického kostola. Pri následnom požiari utrpelo dvojročné dievča ťažké popáleniny, ktorým dnes nadránom podľahlo. Ľahšie popáleniny utrpeli aj ďalšie štyri deti.
Polícia páchateľa identifikovala ako 32-ročného muža, ktorý bol v minulosti odsúdený na tri roky väzenia za prípravu teroristických útokov v Jakarte v roku 2011. V roku 2014 ho však podmienečne prepustili. Polícia podozrivého zadržala, keď sa na člne pokúšal opustiť Samarindu.
V Indonézii, ktorá je najľudnatejšou moslimskou krajinou na svete, sa v ostatných rokoch množia útoky úradmi často pripisované islamským extrémistom.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow