21. október 2018. Uršuľa. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Uviazli na ostrove a otrávili sa jedlom. Do nemocnice odviezli vyše 50 utečencov

 17.5.2017 17.5.2017  

ATÉNY 17. mája (WebNoviny.sk) - Skupinu utečencov na gréckom ostrove Chios liečili na otravu jedlom, informovala  humanitárna organizácia Nórska rada pre utečencov (NRC).

Odporúčame:Riešenie migrácie si vyžaduje kompromis lídrov, tvrdí Flašíková Beňová

Celkovo 58 ľudí z utečeneckého tábora Suda na ostrove previezli v utorok do nemocnice, ôsmi z nich boli deti. Dvoch z pacientov si ponechali cez noc v nemocnici na pozorovanie, dodala NRC. Táto organizácia, ktorá je zodpovedná za potraviny používané v tábore, uviedla, že príčinu otravy jedlom ešte neurčila, ale vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie pozastavila kontakt s miestnym dodávateľom.
Na ostrove Chios žije približne 4 000 utečencov a migrantov, mnohí v biednych podmienkach, keďže priestory sú určené len pre 1 100 osôb. Migranti - väčšinou Sýrčania, Iračania a Afganci - prišli na ostrov v Egejskom mori z Turecka v nádeji, že odtiaľ budú pokračovať v ceste do bohatších častí Európy, ale nakoniec na ostrove uviazli.
Viac k témam: migrácia, otrava jedlom, utečenciZdroj: Webnoviny.sk - Uviazli na ostrove a otrávili sa jedlom. Do nemocnice odviezli vyše 50 utečencov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow