22. október 2020. Sergej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V Bergene zrejme našli odcudzenú časť brány z Dachau

SITA SITA SITA  2.12.2016 2.12.2016  

Čierne železné dvere boli súčasťou väčšej kovanej brány a mali rozmery 190x 95 cm.BERGEN/DACHAU 2. decembra (WebNoviny.sk) - Časť brány bývalého nacistického koncentračného tábora Dachau ležiaceho neďaleko bavorského Mníchova, ktorú neznámi páchatelia odcudzili 2. novembra 2014, sa zrejme našla v nórskom Bergene.
Nemecká polícia v piatok potvrdila, že sa našli otváracie dvere, na ktorých figuroval neslávne známy nápis "Arbeit macht frei" (Práca oslobodzuje). Podľa jej informácií nórski kolegovia dostali anonymný podnet, na základe ktorého našli zrejme predmet, ktorého krádež pred viac ako dvoma rokmi vyvolala značný rozruch.
Čierne železné dvere boli súčasťou väčšej kovanej brány a mali rozmery 190x 95 cm. Páchatelia sa k nim dostali počas noci, pričom museli preliezť vonkajšie oplotenie areálu. Pracovisko nemeckej kriminálnej polície vo Fürstenfeldbrucku získalo už zo severskej krajiny fotografiu nálezu, na základe ktorej s veľkou pravdepodobnosťou predpokladá, že ide skutočne o bránu z Dachau.
Dachau v blízkosti rovnomenného mestečka bol vôbec prvým koncentračným táborom, ktorý nemecký nacisti založili už v roku 1933, krátko po uchopení moci v Nemecku. Do 29. apríla 1945, keď tábor oslobodili americké jednotky, v Dachau zomrelo vyše 40.000 väzňov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow