25. september 2018. Vladislav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V berlínskom Reichstagu zasadne novozvolený parlament, očakávajú sa prvé nezhody so stranou AfD

 24.10.2017 24.10.2017  

BERLÍN 24. októbra (WebNoviny.sk) - Nový nemecký parlament sa v utorok stretne na svojom prvom zasadnutí od zvolenia v septembrových voľbách.

Odporúčame:Merkelová absolvovala predbežné rokovania o sformovaní koalície

Jeho súčasťou budú vôbec po prvý raz aj poslanci nacionalistickej protiimigračnej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD). Spolkový snem, ktorý zasadne v budove berlínskeho Ríšskeho snemu (Reichstag), je doteraz najväčší: má až 709 poslancov, z toho 92 z AfD.
Očakáva sa, že zákonodarcovia zvolia končiaceho ministra financií Wolfganga Schäubleho, člena konzervatívneho bloku kancelárky Angely Merkelovej, za nového predsedu. Vyberú tiež šiestich podpredsedov z rôznych strán, pričom sa predpokladajú nezhody pre nominanta Afd Albrechta Glasera, ktorého poslanci hlavných politických strán odmietajú.
Viac k témam: AfD Alternatíva pre Nemecko, Angela Merkelová, Nemecko, Spolkový snemZdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">V berlínskom Reichstagu zasadne novozvolený parlament, očakávajú sa prvé nezhody so stranou AfD © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow