19. november 2018. Alžbeta. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V Brazílii zavraždili gréckeho veľvyslanca. Zabila ho vdova?

SITA  30.12.2016 30.12.2016  

Telo muža našli v zhorenom aute. Jeho zmiznutie nahlásila manželka v stredu 28. decembra po tom, čo sa s ním nemohla skontaktovať.RIO DE JANEIRO 30. decembra (WebNoviny.sk) - Polícia v Brazílii v piatok potvrdila, že gréckeho veľvyslanca v krajine Kyriakosa Amiridisa zavraždili. Informoval o tom spravodajský portál G1.
Amiridisa našli v piatok v zhorenom aute. Naposledy ho videli živého v pondelok 26. decembra v oblasti Baixada Fluminense, ležiacej severne od mesta Rio de Janeiro. Odvtedy bol nezvestný. Amiridisova manželka nahlásila jeho nezvestnosť v stredu 28. decembra po tom, čo sa s ním nemohla skontaktovať.
Vyšetrovatelia chcú zatknúť brazílsku vdovu po 59-ročnom Amiridisovi pre podozrenie, že bola spolupáchateľkou pri násilnej smrti svojho manžela. Biele auto s poznávacími značkami, ktoré sa zhodovali so značkami vozidla z požičovne používaného Amiridisom, sa našlo pod diaľničným nadjazdom v meste Nova Iguacu približne 30 kilometrov severne od Ria de Janeiro, informoval server G1 s odvolaním sa na políciu.
Grécka diplomatická misia v Brazílii uviedla, že naposledy bola s Amiridisom v kontakte v pondelok, a zdroje z ambasády pre denník Folha de Sao Paulo povedali, že veľvyslanec mal oficiálne dovolenku do 9. januára. Amiridis, bývalý konzul v Riu de Janeiro v rokoch 2001-2004, nastúpil do úradu veľvyslanca v hlavnom meste Brazília v máji 2016.
Amiridis pracoval v oblasti diplomacie viac ako 30 rokov, počas ktorých pôsobil aj na misiách v Srbsku a Holandsku. Pôsobil takisto v Stálom zastúpení Grécka pri EÚ a ako grécky veľvyslanec v Líbyi.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow