14. december 2018. Branislava, Bronislava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V centre Mníchova sa upálil muž, dôvody činu môžu byť politické

 19.5.2017 19.5.2017  

MNÍCHOV 19. mája (WebNoviny.sk) - Muž, ktorý sa v noci na piatok v centre Mníchova polial benzínom a zapálil, svojim zraneniam približne o hodinu neskôr podľahol, informovala dnes agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie mníchovskej polície.
Podľa očitých svedkov sa 54-ročný muž na námestí Marienplatz polial niekoľkými litrami benzínu a následne sa zapálil. Okoloidúcim sa podarilo plamene uhasiť, muž však približne o hodinu neskôr v nemocnici svojim zraneniam podľahol.
Motívy jeho konania polícia vyšetruje, avšak nápisy na jeho aute zaparkovanom obďaleč naznačujú, že mohlo byť motivované politicky.
Na mužovom aute našla polícia okrem iných aj nápisy: "Vojna na nemeckej pôde - nikdy viac" alebo "Amri je len vrcholom ľadovca", čo bola narážka na islamského extrémistu Anisa Amriho, ktorý na ukradnutom nákladnom aute zabil vlani v decembri na vianočnom trhu v Berlíne 12 ľudí.
Cudzie zavinenie mužovej smrti polícia vylúčila.
Viac k témam: krimi, Nemecko, upálenieZdroj: Webnoviny.sk - V centre Mníchova sa upálil muž, dôvody činu môžu byť politické © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow