16. júl 2019. Drahomír. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V Česku prešiel protifajčiarsky zákon. Kde si už nezapálite?

SITA  20.1.2017 20.1.2017  

Senát prijal zákaz fajčenia v reštauráciách a krčmách, novela ide k prezidentovi Milošovi Zemanovi.PRAHA 20. januára (WebNoviny.sk) - V českých pohostinstvách a reštauráciách začne od mája platiť zákaz fajčenia.Nový protifajčiarsky zákon odsúhlasil český Senát po dnešnej štvorhodinovej debate. Za zákaz cigariet hlasovalo 45 senátorov, proti bolo 12 a 11 sa zdržalo, , informoval spravodajský server Novinky.cz.
Novela následne poputuje k prezidentovi Milošovi Zemanovi. Ten už skôr povedal, že ju nemôže vetovať, pretože je ako fajčiar v konflikte záujmov.K prijatej norme bolo v Senáte množstvo pozmeňujúcich návrhov. Ani o jednom sa ale nehlasovalo. Senátori zákon schválili v znení, ktoré im poslala Poslanecká snemovňa.
Úplný zákaz fajčenia by mal podľa predlohy začať platiť od symbolického dátumu 31. mája 2017, na ktorý pripadá Svetový deň bez tabaku. Novela zákona o ochrane zdravia zakáže fajčenie cigariet v reštauráciách a pohostinstvách, v čakárňach verejnej dopravy, na nástupištiach, v školách, na detských ihriskách, vo vnútornom priestore športovísk či v zoologických záhradách. V reštauráciách bude možné fajčiť e-cigarety a vodné fajky.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow