26. september 2018. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V Česku zatvorili volebné miestnosti. Zeman a Klaus prezradili, komu dali svoj hlas

 21.10.2017 21.10.2017  

BRATISLAVA 21. októbra (WebNoviny.sk) - V Českej republike sa úderom štrnástej hodiny zatvorili volebné miestnosti vo voľbách do Poslaneckej snemovne, dolnej komory českého parlamentu.
Prvé výsledky z volebných miestností v najmenších volebných okrskoch by sa mali začať objavovať už v priebehu niekoľkých minút. Ak nenastanú žiadne komplikácie, k večeru už by malo byť plus-mínus jasné, ako voľby dopadli.

Vyššia volebná účasť ako pred štyrmi rokmi

Už v piatok, v prvý deň volieb, bolo jasné, že volebná účasť je vyššia ako pri predčasných parlamentných voľbách pred štyrmi rokmi. Ako uvádza Česká televízia, už v piatok prišlo hlasovať približne 40 percent oprávnených voličov.

Odporúčame:Polícia pár dní pred voľbami obvinila Babiša pre kauzu „Čapí hnízdo“

Novinári sa tradične snažili odchytiť známych politikov, z ktorých väčšina prišla hlasovať v Prahe. Najväčší favorit volieb, bývalý minister financií a predseda strany ANO Andrej Babiš, odhlasoval už v piatok v pražských Průhonicích. Miloš Zeman, ktorý vhodil svoj hlas do urny v pražských Stodůlkách, Českej televízii prezradil aj to, koho volil. "Volil som Čecha," povedal bez bližšieho vysvetlenia. O niečo konkrétnejší bol exprezident Václav Klaus, ktorý povedal, že volil svojho syna, kandidujúceho za Občiansku demokratickú stranu (ODS).

Prieskumy favorizovali Babiša

Podľa predvolebných prieskumov by mala vo voľbách presvedčivo zvíťaziť Babišova strana ANO, a to aj napriek tomu, že polícia tohto dlhodobo najobľúbenejšieho českého politika len niekoľko dní pred voľbami obvinila z dotačného podvodu v súvislosti s kauzou okolo jeho sídla Čapí hnízdo. Podľa Babiša ide len o účelovú kauzu, ktorá mala poškodiť jeho a jeho stranu pred parlamentnými voľbami.
Na druhom mieste bola vo väčšine prieskumov Česká strana sociálno demokratická (ČSSD), tesne za ňou Komunistická strana Čiech a Moravy (KSČM) a na štvrtom mieste by mala skončiť ODS.
Informácie pochádzajú z webstránky Českej televízie a z archívu agentúry SITA.
Viac k témam: Česká republika, voľby do Poslaneckej snemovne v Českej republikeZdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">V Česku zatvorili volebné miestnosti. Zeman a Klaus prezradili, komu dali svoj hlas © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow