24. január 2019. Timotej. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V Egypte útočili ozbrojení islamisti, pozabíjali policajtov

 2.5.2017 2.5.2017  

KÁHIRA 2. mája (WebNoviny.sk) - Ozbrojenci zaútočili na policajnú hliadku v Káhire, pričom zahynuli traja policajti a ďalší piati utrpeli zranenia. Informovalo o tom egyptské ministerstvo vnútra.
Útok sa stal v pondelok neskoro večer. K zodpovednosti zaň sa prihlásilo málo známe islamistické hnutie Hazm (Vytrvalosť). Egyptská vláda predpokladá, že členovia tohto hnutia majú väzby na zakázané Moslimské bratstvo.
Podľa správy ministerstva ozbrojenci v dvoch autách zaútočili na policajnú hliadku v káhirskej okrajovej časti Madínat Nasr a policajti streľbu opätovali. Agentúra AP v tejto súvislosti napísala, že iba v sobotu ukončil pápež František oficiálnu návštevu Egypta, počas ktorej platili v Káhire mimoriadne bezpečnostné opatrenia.
Hnutie Hazm sa už v minulosti prihlásilo k niekoľkým útokom v Káhire, pričom ich cieľom boli zvyčajne policajti.
Aktivity egyptských islamistov eskalovali po tom, ako armáda v roku 2013 zosadila prezidenta Muhammada Mursího, ktorý bol popredným predstaviteľom Moslimského bratstva. Nepokoje sa sústreďujú predovšetkým do severnej časti Sinajského polostrova.
Viac k témam: Egypt, teroristický útok, terorizmus, útokZdroj: Webnoviny.sk - V Egypte útočili ozbrojení islamisti, pozabíjali policajtov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow