27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V Georgii popravili muža odsúdeného za vraždu priateľky

SITA SITA SITA  17.11.2016 17.11.2016  

Steven Frederick Spears bol odsúdený na smrť za vraždu svojej priateľky Sherri Hollandovej, ktorú zadusil v jej dome v meste Dahlonega v Georgii, pretože ju podozrieval z nevery.ATLANTA 17. novembra (WebNoviny.sk) - V americkom štáte Georgia popravili smrtiacou injekciou muža odsúdeného za vraždu svojej priateľky, ktorú spáchal v roku 2001. Informovala o tom agentúra AP.
Steven Frederick Spears (54) bol odsúdený na smrť za vraždu svojej priateľky Sherri Hollandovej, ktorú zadusil v jej dome v meste Dahlonega v Georgii, pretože ju podozrieval z nevery. Podľa súdneho spisu Spears prelepil Hollandovej lepiacou páskou ústa a na hlavu jej natiahol igelitovú tašku, v dôsledku čoho sa zadusila.
Spears sa proti rozsudku odmietol odvolať. Súdny psychiater, ktorý tento týždeň Spearsa vyšetroval, uviedol, že odsúdený v podstate na svoj prípad rezignoval a povedal mu, že sa mu síce nechce zomrieť, ale zároveň nemá chuť stráviť zvyšok života za mrežami.
Spears bol už ôsmym odsúdeným na smrť, ktorého od začiatku roku v Georgii popravili. Ide o najvyšší počet popráv zo všetkých štátov Únie vrátane Texasu, kde zatiaľ popravili siedmich odsúdených.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow