18. január 2019. Bohdana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V hnutí OĽaNO vznikla skupina poslancov, ktorí sa sami pomenovali konzervatívna platforma

 1.5.2017 1.5.2017  

BRATISLAVA 1. mája (WebNoviny.sk) – V OĽaNO vznikla skupina poslancov, ktorí sa sami pomenovali ako konzervatívna platforma. Ako povedal pre agentúru SITA predseda poslaneckého klubu OĽaNO Richard Vašečka, ide o skupinu konzervatívnych poslancov v rámci poslaneckého klubu OĽaNO, ktorí sa hlásia ku konzervatívnym hodnotám a pracujú na konzervatívnych témach.

Odporúčame:Budaj upozornil europoslancov na otváranie listov, hovorí o trestnom čine

„Protikorupčný boj a snaha o efektívny štát spája všetkých členov v klube OĽaNO. Pre mnohých sú však dôležité aj konzervatívne témy, preto sa k nim hlásime,“ zdôvodnil Vašečka s tým, že ide o čisto personálnu pracovnú skupinu v OĽaNO.
V NR SR má poslanecký klub OĽaNO v súčasnosti 17 členov. Z nich sa podľa Vašečku hlási ku konzervatívnej platforme 12 poslancov. Je medzi nimi aj Vašečka, ktorý ku skupine zaradil aj Igora Matoviča. Podľa Vašečku práve predseda OĽaNO prišiel s týmto pomenovaním. Okrem poslancov NR SR sa k platforme hlási aj europoslanec Branislav Škripek. „V pláne platformy nie je rozbíjať OĽaNO a ani ho rozdeľovať,“ dodal Vašečka.
Viac k témam: Branislav Škripek, Igor Matovič, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Richard VašečkaZdroj: Webnoviny.sk - V hnutí OĽaNO vznikla skupina poslancov, ktorí sa sami pomenovali konzervatívna platforma © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow