18. november 2018. Eugen. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V Indonézii horela výletná loď s turistami, zomrelo 23 ľudí

SITA  1.1.2017 1.1.2017  

Loď Zahro Express vyplávala zo severnej časti Jakarty a smerovala na neďaleké, turistami vyhľadávané ostrovy Seribu. JAKARTA 1. januára (WebNoviny.sk) - Najmenej 23 ľudí prišlo v nedeľu o život pri požiari výletnej lode, ktorá viezla turistov na ostrov neďaleko indonézskej metropoly Jakarta. Informovali o tom miestne úrady.
Loď Zahro Express vyplávala zo severnej časti Jakarty a smerovala na neďaleké, turistami vyhľadávané ostrovy Seribu, zhruba 50 kilometrov od hlavného mesta. K požiaru, ktorý zachvátil asi polovicu plavidla, došlo krátko po jeho vyplávaní z prístavu. Zapríčinil ho zrejme skrat na elektrickom generátore.
Väčšinu cestujúcich sa podarilo z horiaceho plavidla v Jakartskom zálive evakuovať. Podľa rôznych zdrojov sa na palube nachádzalo 100-200 ľudí. Aktualizovaná bilancia nešťastia je minimálne 23 mŕtvych a 10-17 zranených, ktorých previezli do nemocníc. Ďalších 17 osôb je nezvestných.
V Indonézii, ktorú tvorí viac ako 17.000 ostrovov, dochádza pomerne často k lodným nešťastiam. Častou príčinou býva preťažovanie plavidiel a nedodržiavanie bezpečnostných predpisov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow