2. december 2020. Bibiána. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V islamskom centre v Zürichu sa strieľalo, hlásia zranených

SITA  19.12.2016 19.12.2016  

Zranení boli prevezení do nemocnice a prebieha pátranie po páchateľovi alebo páchateľoch útoku.
ZÜRICH 19. decembra (WebNoviny.sk) - Traja ľudia boli zranení pri streľbe, ku ktorej došlo popoludní v islamskom modlitebnom centre ležiacom neďaleko hlavnej železničnej stanice v Zürichu. Informovali o tom švajčiarske médiá s odvolaním sa na miestnu políciu.
Tá na Twitteri uviedla, že situácia je momentálne pod kontrolou, zranení boli prevezení do nemocnice a prebieha pátranie po páchateľovi alebo páchateľoch útoku.
O závažnosti zranení troch osôb nie je nič známe.
Podľa verejnoprávnej televízie SRF a agentúry SDA sú zranenými dospelé osoby. Našli ich na ulici Eisgasse, kde sídli aj Islamské centrum Zürich. K samotnej streľbe došlo v jeho modlitebni. Či má prestrelka súvislosť s blízkosťou centra polícia preveruje.
Portál 20min.ch večer oznámil, že polícia uzatvorila most cez rieku Sihl, pod ktorým našla telo bez známok života. Či by mohlo ísť o útočníka z centra, polícia zatiaľ nepotvrdila.
Televízia SRF citovala svedkov, podľa ktorých sa v islamskom centre zdržiava v priemere desať až 15 ľudí. Väčšinou ide o osoby z krajín Maghrebu (región v Afrike na severe Sahary, západne od rieky Níl), Somálska a Eritrey.
V centre sa po 16.00 h konali modlitby. Streľba bola hlásená o 17.31 h.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow