20. október 2020. Vendelín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V kábulskej mešite sa odpálil atentátnik, zabil 27 ľudí

NextFuture NextFuture NextFuture  21.11.2016 21.11.2016  

Situácia v Afganistane sa v posledných mesiacoch výrazne zhoršila. KÁBUL 21. novembra (WebNoviny.sk) - Samovražedný atentát, ku ktorému došlo v pondelok v šiitskej mešite v afganskom hlavnom meste Kábul, si vyžiadala najmenej 27 obetí na životoch a 35 ranených. Informovali o tom dnes tamojšie oficiálne miesta.
Ministerstvo vnútra potvrdilo, že terčom atentátu sa stala mešita v západnej časti Kábulu. Dodalo, že útočník k nej prišiel pešo a výbušniny v tzv. veste atentátnika aktivoval v čase, keď sa nachádzal v dave veriacich vnútri chrámu.
Agentúry tiež informovali, že na území Kábulu, v meste Bagrámí, explodovala nastražená nálož. Podľa posledných informácií pri tom jeden človek zahynul a ďalší utrpel zranenia. K zodpovednosti za tento útok sa bezprostredne neprihlásila žiadna z ozbrojených organizácií pôsobiacich na území Afganistanu.
Situácia v Afganistane sa v posledných mesiacoch výrazne zhoršila. Radikálne fundamentalistické hnutie Taliban, ktoré predtým ovládalo značnú časť územia afganského vidieku, podniká útoky aj na väčšie mestá. Okrem toho v Afganistane rastie vplyv džihádistickej organizácie Islamský štát.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow