21. október 2018. Uršuľa. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V Kanade sa triasla zem, silné otrasy prebudili ľudí zo spánku

 1.5.2017 1.5.2017  

ANCHORAGE 1. mája (WebNoviny.sk) - Zemetrasenie o sile 6,2 otriaslo dnes severozápadom kanadskej provincie Britská Kolumbia pri hraniciach s Aljaškou. Oznámila to americká geologická služba USGS.
Jej geofyzička Amy Vaughanová povedala, že plytké zemetrasenie zaznamenali okolo 4:30 ráno aljašského času asi 48 km severozápadne od aljašského mestečka Mosquito Lake a 133 km juhozápadne od kanadského mesta Whitehorse. Po hlavnom otrase prišli ešte najmenej tri ďalšie.
Tento typ zemetrasenia môže podľa jej slov spôsobiť škody, ale vzhľadom na infraštruktúru v danej oblasti veľké problémy nepredpokladá. Povedala, že takéto silné otrasy ľudí prebudili zo spánku a pozhadzovali veci z poličiek.
Webová stránka USGS zaznamenala takmer 200 správ ľudí, ktorí otrasy pocítili. Geofyzička pripomenula, že uvedená oblasť je veľmi seizmická a takéto silné zemetrasenie tam nie je neočakávané.
Viac k témam: Aljaška, Kanada, zemetrasenieZdroj: Webnoviny.sk - V Kanade sa triasla zem, silné otrasy prebudili ľudí zo spánku © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow