22. máj 2018. Júlia, Juliana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V košickej ZOO zvieratá dostávajú okrem ovocia aj zmrzlinu

 13.8.2017 13.8.2017  

KOŠICE 12. augusta (WebNoviny.sk) – V týchto extrémnych horúčavách Košická zoologická záhrada (ZOO) venuje zvýšenú pozornosť všetkým zvieratám. Ako uviedla hovorkyňa košickej ZOO Eva Malešová, chovatelia sa starajú predovšetkým o pravidelný prísun čerstvej vody. Najmä kopytníky dostávajú viac zeleného krmiva bohatého na vodu.
„V kŕmnych dávkach sa všeobecne objavuje viac ovocia a zeleniny. Na spestrenie, ale aj osvieženie, kuchyňa pre zvieratá pripravuje pravidelné dávky zmrzliny. V obľúbených ľadových pochúťkach si nájdu svoje kŕmne dávky medvede, primáty, levica, ale sporadicky aj tučniaky či tulene,“ povedala Malešová.

Odporúčame:Máte v pláne navštíviť USA a ísť z odtiaľ na Kubu? Pozor, turisti to majú zakázané

Viac ako inokedy využívajú zvieratá vodu v potoku, ktorý preteká viacerými výbehmi. V ňom hľadá osvieženie napríklad tiger Lucky, ale aj medvede, ktorým chovatelia aj tento rok pripravili bazény resp. malé priehrady. Vodný kúpeľ v umelých bazénoch si vychutnávajú aj opice, sovy, papagáje. Lamy a pštrosy dostávajú sprchu, ktorú si vyslovene užívajú.
„Ani jedno zviera nie je vystavené celodennej páľave. Zvieratá si nachádzajú tieň pod stromami, ale aj pod prístreškami , ktoré sú súčasťou výbehov. Návštevníkom preto odporúčame návštevu v predpoludňajších hodinách alebo v podvečer, keď väčšinu zvierat môžu obdivovať v plnej kráse,“ uviedla Malešová.
Viac k témam: Košice, ZooZdroj: Webnoviny.sk - V košickej ZOO zvieratá dostávajú okrem ovocia aj zmrzlinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow