20. január 2019. Dalibor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V Melbourne posilňujú bezpečnosť proti hrozbám, na desiatkach miest nainštalovali reproduktory

 11.12.2017 11.12.2017  

MELBOURNE 11. decembra (WebNoviny.sk) - Úrady v austrálskom meste Melbourne zmodernizovali tamojší bezpečnostný systém. Na viac ako 90 miestach nainštalovali reproduktory, ktoré v prípade mimoriadnej udalosti využijú na varovanie a inštruovanie verejnosti.
Prostredníctvom týchto zariadení bude polícia informovať ľudí ako treba v danej situácii postupovať - či majú na mieste len prejsť na inú pozíciu, odísť alebo zostať stáť.

Varovania podobné tým v Londýne

"Nový reproduktorový systém, pätníky a kamerový systém poskytnú komunite ešte väčšiu ochranu a varovanie v prípade vážneho incidentu," vyjadrila sa na margo nového bezpečnostného systému ministerka polície štátu Viktória Lisa Neville.

Odporúčame:Austrália chce zakázať cudzie zásahy do svojej politiky, reaguje na situáciu medzi Ruskom a USA

Starosta Melbourne Robert Doyle uviedol, že ich varovania budú podobné tým v Londýne, kde polícia počas útoku na London Bridge radila verejnosti hlásením "run, hide, tell (v preklade uteč, skry sa, oznám, pozn. SITA)".

Informácie cez sociálne siete a textové správy

Miestne úrady okrem toho informovali, že budú verejnosť varovať aj prostredníctvom sociálnych sietí a pozične cielených textových správ.
Melbournské úrady posilňujú bezpečnostné opatrenia po tom, ako v meste v januári muž úmyselne nabúral do ľudí a šiestich pri tom zabil a tiež po tom, ako minulý mesiac polícia zatkla muža, ktorý plánoval vykonať teroristický útok počas osláv Nového roka.
Viac k témam: Austrália, Melbourne, polícia, terorizmusZdroj: Webnoviny.sk - V Melbourne posilňujú bezpečnosť proti hrozbám, na desiatkach miest nainštalovali reproduktory © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow