19. október 2018. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V Nemecku prepustili šesť Sýrčanov zadržaných pre podozrenie z prípravy teroristického útoku

 22.11.2017 22.11.2017  

BERLÍN 22. novembra (WebNoviny.sk) - Nemecké úrady prepustili šesť Sýrčanov, ktorých zadržali pre podozrenie z prípravy teroristického útoku. Polícii sa nepodarilo získať dostatok dôkazov na ich ďalšie zadržiavanie. Mužov identifikovali ako občanov Sýrie vo veku 20 až 28 rokov, ktorí prišli do Nemecka medzi decembrom 2014 a septembrom 2015 hľadajúc azyl.

Odporúčame:Šesť Sýrčanov plánovalo teroristický útok v Nemecku, sú zrejme členmi Islamského štátu

Do rúk polície sa dostali v utorok počas prehliadky ôsmich bytov v mestách Kassel, Hannover, Essen a Lipsko. Obvinili ich z "prípravy útoku na verejný cieľ v Nemecku s použitím zbraní a výbušnín", tie však zatiaľ nenašli.
Agentúra DPA uviedla, že podľa frankfurtskej prokuratúry prehliadka mobilných telefónov zadržaných neposkytla dostatočné dôkazy. Vyšetrovatelia takisto neobjavili žiadne dôkazy o tom, že by muži boli členmi teroristickej skupiny Islamský štát (IS).
Viac k témam: Islamský štát, Nemecko, Sýria, teroristický útokZdroj: Webnoviny.sk - V Nemecku prepustili šesť Sýrčanov zadržaných pre podozrenie z prípravy teroristického útoku © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow