28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V Nemecku zatkli bratov z Kosova, plánovali útok

SITA  23.12.2016 23.12.2016  

Bratia vo veku 28 a 31 rokov pochádzajúci z Kosova sú podozriví, že pripravovali útok na nákupné centrum CentrO. v meste Oberhausen. DUISBURG/OBERHAUSEN 23. decembra (WebNoviny.sk) - Pre podozrenie z prípravy útoku na nákupné centrum v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko zadržali príslušníci špeciálnej policajnej jednotky v noci na piatok v Duisburgu dvoch mužov.
Bratia vo veku 28 a 31 rokov pochádzajúci z Kosova sú podozriví, že pripravovali útok na nákupné centrum CentrO. v meste Oberhausen. K ich zadržaniu došlo o 0.45 h, oznámila polícia s tým, že vyšetrovatelia sa snažia zistiť, ako ďaleko prípravy útoku pokročili a či sa na nich podieľalo o viac ľudí.

ÚTOK V BERLÍNE

Centrála polície v Essene dostala už vo štvrtok z bezpečnostných zdrojov upozornenie na možný útok, preto okolo 18.00 h rozmiestnila v nákupnom centre a na priľahlom vianočnom trhu ďalšie posily, píše sa ďalej vo vyhlásení polície. Polícia už predtým informovala o niekoľkohodinovom zásahu v spomínanom nákupnom centre, bližšie podrobnosti však nezverejnila.
Nemecké bezpečnostné zložky sú v pohotovosti od pondelňajšieho útoku kamiónom na vianočné trhy na námestí Breitscheidplatz v Berlíne, ktorý si vyžiadal 12 mŕtvych a takmer 50 zranených. Podozrivým z jeho spáchania je 24-ročný Tunisan Anis Amri.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow