17. január 2019. Nataša. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V noci bolo na niektorých miestach Slovenska rekordne chladno

 10.5.2017 10.5.2017  

BRATISLAVA 10. mája (WebNoviny.sk) - V noci z utorka na stredu na väčšine územia Slovenska mrzlo a na mnohých staniciach bolo aj rekordne chladno. Ako informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), v studenom arktickom vzduchu sa v noci vyjasnilo a zoslabol vietor a teplota tak klesla pod nulu takmer na celom území.
Výnimkou boli niektoré oblasti na juhu Slovenska, kde sa oblačnosť zmenšila až ráno. Mráz v tejto ročnej dobe aj v nížinách nie je bežný, na mnohých miestach tak boli prekonané aj rekordy minimálnej teploty vzduchu platné pre 10. máj.
Okrem hôr bolo vo výške dva metre nad zemou najchladnejšie v obci Vernár (okr. Poprad), kde namerali -6,1 °C, v obci Nová Lehota ( okr. Handlová) -5,4 °C a na Podbanskom -5,1 °C. Veľmi chladno bolo aj na horách. Na Lomnickom štíte namerali -14,6 °C a na Chopku -11,5 °C, čo sú taktiež rekordne nízke hodnoty teploty vzduchu pre tento dátum. Vo výške päť centimetrov nad povrchom boli mrazy ešte silnejšie. Najchladnejšie bolo v Poprade, kde zaznamenali -9,1 °C a v Kuchyni pri Malackách, kde namerali -8,7 °C.
SHMÚ varuje, že prízemné mrazy sa môžu vyskytnúť aj v noci zo stredy na štvrtok. Výstrahu 1. stupňa vydali meteorológovia pre sever aj juh stredného a sever východného Slovenska. Teploty tu vo výške päť cm nad zemou môžu klesnúť na -3 °C.
Viac k témam: počasie, SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústavZdroj: Webnoviny.sk - V noci bolo na niektorých miestach Slovenska rekordne chladno © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow