1. október 2020. Arnold. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V obci Breza potvrdili prítomnosť vtáčej chrípky

SITA  2.2.2017 2.2.2017  

Regionálna veterinárna a potravinová správa Dolný Kubín nariadila v Námestove a v 16 okolitých obciach opatrenia.NÁMESTOVO 2. februára (WebNoviny.sk) – Regionálna veterinárna a potravinová správa Dolný Kubín potvrdila prítomnosť vtáčej chrípky na Orave a nariadila v Námestove a v 16 okolitých obciach nariadila opatrenia. Ohniskom nákazy je chov v obci Breza.
Nariadenie sa týka obcí Babín, Breza, Beňadovo, Krušetnica, Klin, Hruštín, Lomná, Mútne, Novoť, Ťapešovo, Oravská Jasenica, Oravské Veselé, Vavrečka, Vasiľov, Vaňovka, Zákamenné a mesta Námestovo. Obce musia o nariadení informovať občanov prostredníctvom miestneho rozhlasu a vyvesením oznamu na úradnej tabuli.
Chovatelia vrátane fyzických osôb nepodnikateľov musia do piatku urobiť súpis všetkých chovov hydiny, holubov a vtákov chovaných v zajatí a zaslať ho na Regionálnu veterinárnu a potravinovú správu Dolný Kubín. Zároveň musia zabezpečiť, aby sa ich zvieratá chované v zajatí nemohli dostať do kontaktu s voľne žijúcimi vtákmi.
Jedným z opatrení je aj nenapájať zvieratá v chovoch s vodou zo zásobníkov povrchových vôd prístupných voľne žijúcemu vtáctvu. Až do odvolania je zakázané presúvať živú alebo zabitú hydinu alebo vajcia v obciach, ktorých sa nariadenie týka.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow