16. december 2018. Albína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V Paríži evakuovali rušnú železničnú stanicu Gare du Nord

 9.5.2017 9.5.2017  

PARÍŽ 9. mája (WebNoviny.sk) - Dejiskom rozsiahlej policajnej operácie je v noci z pondelka na utorok železničná stanica Gare du Nord v Paríži. Jej dôvod zatiaľ nie je oficiálne známy.
Parížska policajná prefektúra podľa agentúry DPA na Twitteri stručne informovala, že zásah bezpečnostných zložiek súvisí s "preverovaním".
Zásah sa začal v pondelok okolo 23.30 h SELČ. Noviny Le Parisien na svojej stránke informovali, že stanicu evakuovali a jej okolie uzatvorili ozbrojení policajti. Podľa očitých svedkov cestujúci nemohli opustiť vlaky.
Policajná akcia podľa informácií Le Parisien zrejme súvisí s možným spozorovaním troch mužov v priestoroch stanice, ktorí sú považovaní za nebezpečných a bolo po nich vyhlásené pátranie.
Gare du Nord (Severná stanica) je najrušnejšou železničnou stanicou v Európe. Vychádzajú odtiaľ vysokorýchlostné vlaky Thalys smerujúce do Nemecka, ako aj vlaky Eurostar smerujúce do Londýna.
Viac k témam: krimi, ParížZdroj: Webnoviny.sk - V Paríži evakuovali rušnú železničnú stanicu Gare du Nord © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow