26. september 2020. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V Poľsku sa koná prvé cvičenie amerických a poľských síl

SITA  30.1.2017 30.1.2017  

Na manévroch sa zúčastňuje 3500 príslušníkov tretej obrnenej brigády zo základne Fort Carson v americkom štáte Colorado.
VARŠAVA 30. januára (WebNoviny.sk) - V Poľsku sa začalo prvé spoločné vojenské cvičenie amerických a poľských ozbrojených síl na poľskom území.
Na manévroch sa zúčastňuje 3500 príslušníkov tretej obrnenej brigády zo základne Fort Carson v americkom štáte Colorado, ktorí boli tohto roku dislokovaní na základni pri meste Zagaň na juhozápade Poľska. Cvičenia vo vojenskom výcvikovom priestore Zagaň sa okrem amerických jednotiek zúčastňujú aj poľské pozemné jednotky a bojová technika vrátane tankov a obrnených transportérov.
Cvičenie sa začalo za účasti poľského prezidenta Andrzeja Dudu a amerického veľvyslanca v Poľsku Paula Jonesa. Obaja sa zhodli v názore, že prítomnosť amerických síl v Poľsku prispieva k posilneniu regionálnej bezpečnosti a upevneniu vzťahov medzi oboma krajinami.
"Boh nech žehná Poľsko, Boh nech žehná Ameriku, Boh nech žehná amerických vojakov," uviedol na úvod spoločného americko-poľského vojenského cvičenia Duda.
Americké jednotky boli do Poľska vyslané ako odpoveď na rastúce obavy pobaltských krajín zo zvyšujúcich sa vojenských aktivít Ruska na východnom krídle NATO.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow