16. október 2018. Vladimíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V prípade Ladislava B. vyšetrovateľ stále koná, spis s návrhom postupu prokurátor ešte nemá

 24.10.2017 24.10.2017  

BRATISLAVA 24. októbra (WebNoviny.sk) - Vyšetrovateľ v prípade kauzy Ladislava B. stále vykonáva plánované vyšetrovacie úkony a spis s návrhom postupu v predmetnej veci zatiaľ nepredložil dozorujúcemu prokurátorovi.
Reagovala tak na medializované informácie týkajúce sa tejto kauzy hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová. Denník N dnes priniesol informáciu, ktorú zverejnil exposlanec a advokát Daniel Lipšic.

Nové rozhodnutie

Denník N napísal, že prvý senát Ústavného súdu SR v zložení Peter Brňák, Milan Ľalík a Marianna Mochnáčová rozhodol v auguste v daňovej kauze tak, že to môže mať zásadný vplyv aj na to, ako budú orgány činné v trestnom konaní postupovať v kauze Ladislava B.

Odporúčame:Prezidenta Kisku mrzí, ak niekoho sklamal. Podobnosť jeho kauzy s Bašternákovou odmieta

Nové rozhodnutie by malo podľa denníka znamenať, že tento podnikateľ si nemôže uplatniť účinnú ľútosť. "Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry bude v uvedenej veci postupovať zákonným spôsobom," zdôraznila hovorkyňa Tökölyová.

Uplatnil si inštitút účinnej ľútosti

Podnikateľ Ladislav B, ktorý od marca čelí obvineniu z neodvedenia daní a poistného, si v auguste počas výsluchu na polícii uplatnil inštitút účinnej ľútosti.
To by mohlo potom ako dodatočne zaplatí daň a poistné znamenať, že zanikne trestnosť jeho trestného činu. Podnikateľ je obvinený, že cez firmu BL-202 v roku 2012 kúpil sedem bytov v bytovom komplexe Five Star Residence za 12 miliónov eur.
Skutočná suma však údajne bola nižšia. Podľa vyšetrovateľa si tak podnikateľ ako konateľ spoločnosti BL-202 v apríli 2012 neodôvodnene uplatnil nárok na odpočítanie DPH vo výške takmer dva milióny eur.
Viac k témam: kauza Bašternák, krimi, Ladislav Bašternák, Úrad špeciálnej prokuratúryZdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">V prípade Ladislava B. vyšetrovateľ stále koná, spis s návrhom postupu prokurátor ešte nemá © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow