19. október 2018. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V rebríčku najdrahších nákupných ulíc sveta sa umiestnilo aj niekoľko európskych miest

 17.11.2017 17.11.2017  

BRATISLAVA 17. novembra (WebNoviny.sk) - Horná časť newyorskej Piatej avenue ostáva najdrahšou nákupnou ulicou sveta, po nej nasleduje Causeway Bay v Hongkongu.
Vyplýva to zo správy Najdrahšie nákupné ulica sveta, ktorá hodnotí 451 najvychýrenejších nákupných destinácií na celom svete na základe údajov získaných spoločnosťou Cushman & Wakefield. Správa porovnáva nájomné v 68 krajinách.

Odporúčame:Nákupný patriotizmus stúpa, Slováci čoraz viac kupujú domáce produkty

Ako ďalej spresnila spoločnosť Cushman & Wakefield, horná časť Piatej avenue ostáva najdrahšou nákupnou ulicou na svete s ročným nájomným 28 262 eur za meter štvorcový, kým hongkonská Causeway Bay si udržiava druhé miesto aj napriek poklesu ročného priemerného nájomného o 4,7 % na 25 673 eur za meter štvorcový.
Londýnska New Bond Street sa umiestnila na treťom mieste, keďže sa ročné nájomné zvýšilo o viac ako tretinu oproti minulému roku - na 16 200 eur za meter štvorcový.

Avenue des Champs Élysées poklesla

Milánska Via Montenapoleone, kde ročné nájomné vzrástlo až o 12,5 % na 13 500 eur za meter štvorcový, sa umiestnila na štvrtom mieste, kým Avenue des Champs Élysées v Paríži, kde nájomné dosiahlo 13 255 eur za meter štvorcový na rok, padla na piate miesto aj napriek tomu, že nájomné sa počas roka nezmenilo.
„Oživenie v maloobchodnom sektore v Európe pokračovalo a očakáva sa, že silná výkonnosť bude pokračovať aj v roku 2018. Polovica z desiatich najdrahších ulíc sveta sa nachádza v Európe, čo odráža silu dopytu. Prvotriedne lokality majú výhodu pri získavaní najprestížnejších značiek a zvyšujúcemu sa nájomnému v niektorých oblastiach pomohli čísla vysokej návštevnosti turistov,“ uviedol vedúci retail tímu v Cushman & Wakefield pre EMEA región Justin Taylor.

Zürich a Viedeň v najlepšej desiatke

Zvyšné miesta v najlepšej desiatke dopĺňajú ulica Ginza v Tokiu (11 300 eur za meter štvorcový na rok), Pitt Street Mall v Sydney (9 422), Myeongdong v Soule (8 598), Bahnhofstrasse v Zürichu (8 310) a Kohlmarkt vo Viedni (4 620).
Cushman & Wakefield pôsobí v oblasti realitných služieb. Zamestnáva 43 000 zamestnancov vo viac ako 60 krajinách sveta. S obratom 5 miliárd dolárov ponúka služby ako prenájom, správa nehnuteľností, investičné poradenstvo, technická správa, globálne služby pre nájomcov, riadenie investícií, služby projektového manažmentu a služby developmentu, zastupovanie nájomcov, oceňovanie a poradenstvo.
Viac k témam: New York, Piata avenueZdroj: Webnoviny.sk - V rebríčku najdrahších nákupných ulíc sveta sa umiestnilo aj niekoľko európskych miest © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow