14. december 2018. Branislava, Bronislava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V Rumunsku pochovali ženu, ktorá pri útoku pri parlamente v Londýne spadla do Temže

 13.5.2017 13.5.2017  

KONSTANCA 13. mája (WebNoviny.sk) - V rodnom meste Konstanca pochovali dnes 31-ročnú občianku Rumunska Andreeu Cristeaovú, ktorá zahynula pri teroristickom útoku v Londýne z 22. marca. Informovala o tom agentúra AP.
Cristeaová sa stala piatou obeťou Khalida Masooda narodeného v Británii, ktorý najprv autom zrážal na Westminsterskom moste ľudí a potom pred neďalekým sídlom parlamentu dobodal hliadkujúceho policajta. Masooda zastrelili iní policajti.

Odporúčame:Protiteroristické policajné komando počas akcie v Londýne postrelilo ženu a zadržalo viaceré osoby

Rumunku katapultoval Masood autom do rieky Temža. Neskôr sa podrobila operácii krvnej zrazeniny na mozgu, svojim zraneniam však podľahla 6. apríla, keď ju odpojili od prístrojov.
Cristeaová bola v Londýne na dovolenke so svojím priateľom Andreiom Burnazom, ktorý z útoku vyviazol so zlomenou nohou. Jej stav po páde do Temže bol kritický.
Hoci sa k útoku prihlásila džihádistická organizácia Islamský štát (IS), vyšetrovatelia sa prikláňajú k názoru, že Masood konal sám. Dôkazy o jeho priamom napojení na islamistov zatiaľ nie sú.
Viac k témam: Rumunsko, teroristický útok pri britskom parlamente v Londýne, terorizmusZdroj: Webnoviny.sk - V Rumunsku pochovali ženu, ktorá pri útoku pri parlamente v Londýne spadla do Temže © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow