16. júl 2019. Drahomír. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V rýchliku EC 354 Franz Kafka hľadali bombu, ľudí evakuovali

SITA  2.1.2017 2.1.2017  

Policajti museli pre nahlásenú bombu evakuovať cestujúcich rýchlika EC 354 Franz Kafka.PRAHA 2. januára (WebNoviny.sk) - Českí policajti zastavili dnes dopoludnia pri meste Beroun spoj Eurocity, ktorý vyšiel po deviatej hodine z Prahy do Mníchova. Anonym nahlásil, že vo vlaku je bomba.
Policajti rýchlik prehľadali a nič nenašli. Zadržali ale podozrivého, ktorý mal bombu v medzinárodnom rýchliku nahlásiť, napísal na svojej internetovej stránke Český rozhlas (ČRo). "Podozrivému hrozí v prípade preukázania viny až päť rokov väzenia za šírenie poplašnej správy," oznámila hovorkyňa berounskej polície Marcela Pučelíková. Policajti odviezli muža na výsluch.
Prevádzka na trati medzi stanicami Beroun - Karlštejn sa zastavila dnes pred desiatou hodinou dopoludnia. Policajti museli evakuovať cestujúcich rýchlika EC 354 Franz Kafka kvôli nahlásenej bombe. "Policajti evakuovali 254 cestujúcich," spresnila hovorkyňa berounskej polície. Cestujúci čas po evakuácii prečkali v budove stanice.
Po približne hodine sa síce vlaky opäť rozbehli, rýchlik ale zostal stáť pri berounskej hlavnej stanici na koľaji, na ktorej neblokoval prevádzku. Na miesto bol povolaný aj pes cvičený na vyhľadávanie výbušnín. Policajti vlak prehľadali. Bombu nenašli, a rýchlik tak mohol po troch hodinách pokračovať v ceste do Mníchova. Okrem neho nabral meškanie aj celý rad vnútroštátnych spojov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow