25. november 2020. Katarína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V Sládkovičove horí sklad textilu, ľudia nemajú otvárať okná

SITA SITA SITA  22.11.2016 22.11.2016  

Ovzdušie v Sládkovičove meria Kontrolné chemické laboratórium, výsledky zatiaľ známe nie sú.SLÁDKOVIČOVO 22. novembra (WebNoviny.sk) – Obyvatelia Sládkovičova v okrese Galanta nemajú otvárať okná, dôvodom je požiar textilu v sklade na Cukrovarskej ceste a silný vietor. Zákaz vychádzania z bytov však podľa informácií Jozefa Vargu z Mestskej polície v Sládkovičove nevydali.
"Platí len odporúčanie veliteľa zásahu hasičov neotvárať okná, pretože momentálne merajú splodiny horenia," skonštatoval Varga. Šírenie dymu z požiaru podporuje silný vietor. O odporúčaní neotvárať okná informuje internetová stránka mesta.
Odbor krízového riadenia Okresného úradu v Galante zatiaľ nemá také informácie, aby musel situáciu v Sládkovičove riešiť. "Keby bolo vážnejšie ohrozené obyvateľstvo, vedeli by sme o tom," povedal vedúci odboru Kornel Lomboš s tým, že udalosť zatiaľ riešia hasiči.
Pre požiar zostanú v utorok zatvorené aj Základné školy a materská škola na Fučíkovej ulici. Rozhodol o tom primátor Anton Szabó. Dôvodom sú splodiny horenia, ktoré sa do tejto časti mesta šíria z požiaru. Podľa Operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave požiar skladu textilu vznikol skoro ráno, nebol pri ňom nikto usmrtený ani zranený.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow