30. september 2020. Jarolím. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V Smere sa hovorí o Lajčákovi ako prezidentskom kandidátovi

SITA SITA SITA  25.11.2016 25.11.2016  

Miroslav Lajčák by bol podľa poslanca za Smer-SD Mariána Kéryho veľmi dobrý prezidentský kandidát.BRATISLAVA 25. novembra (WebNoviny.sk) – V Smere-SD sa podľa poslanca NR SR za Smer-SD Mariána Kéryho, ktorý je zároveň okresným predsedom strany v Zlatých Moravciach, začalo hovoriť o ministrovi zahraničných vecí Miroslavovi Lajčákovi ako o kandidátovi na prezidenta SR.

VIAC O KAUZE NA LAJČÁKOVOM MINISTERSTVE

V piatok to naznačil na rokovaní zahraničného parlamentného výboru. Podľa neho totiž na Lajčáka začali byť v tomto období vylievané vedrá špiny týkajúce sa kauzy predražených kultúrnych podujatí organizovaných ministerstvom, keď sa o ňom začalo hovoriť ako o prezidentskom kandidátovi. "Je to otvorená možnosť," povedal Kéry novinárom po rokovaní výboru s tým, že na oficiálnych orgánoch strany sa o tom zatiaľ nehovorilo. "Ale áno, hovorí sa o tom v kuloároch,"
Lajčák by bol podľa Kéryho veľmi dobrý prezidentský kandidát. "Má medzinárodné skúsenosti, čo dokázal aj teraz počas predsedania v Rade EÚ," povedal. Iní kandidáti sa podľa neho zatiaľ v strane nespomínajú, pretože je ešte priskoro.
Podľa Kéryho rovnako to bolo aj so žilinským županom Jurajom Blanárom, na ktorého bola vytiahnutá kauza nákupu CT spred niekoľkých rokov, keď sa o ňom začalo hovoriť ako o kandidátovi na podpredsedu Smeru-SD. Rovnako spochybňovaná začala byť aj Zuzana Ťapáková, keď sa o nej začalo hovoriť ako o kandidátke na pozíciu generálnej riaditeľky RTVS.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow