21. október 2018. Uršuľa. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V Stredozemnom mori zachránili ďalšie stovky utečencov na 17 rôznych člnoch

 20.5.2017 20.5.2017  

RÍM 20. mája (WebNoviny.sk) - Viac než 2100 ľudí zachránili za posledných 24 hodín z plavidiel s migrantmi v centrálnej časti Stredozemného mora. Pri operáciách našli tiež jedno telo, oznámila v sobotu talianska pobrežná stráž.
Migrantov zachytili v piatok a v noci na sobotu na 17 rôznych člnoch. Sedem ľudí vrátane bábätka vo veku 45 dní bolo podľa oznámenia v kritickom stave, preto ich previezli do nemocníc rýchločlnmi.

Odporúčame:Súd na 12 rokov odsúdil migranta, ktorý znásilnil 17-ročné dievča a pokúsil sa ho utopiť

Na záchranných operáciách sa podieľali okrem talianskej pobrežnej stráže aj španielska loď z námornej misie EÚ Eunavfor, dve nákladné lode a plavidlá nemeckých mimovládnych organizácií Jugend Rettet a Sea Eye.
Od začiatku roka dorazilo podľa Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) do Európy viac ako 55.000 ľudí, veľká väčšina z nich (83 percent) práve na talianske pobrežie.
Ministerstvo vnútra v Ríme uviedlo, že počet "novoprišelcov" sa v období od 1. januára do 19. mája v porovnaní s rovnakým časovým úsekom vlaňajška medziročne zvýšil o 35 percent. Smrť našlo pri riskantnej plavbe na starý kontinent v roku 2017 doteraz vyše 1300 ľudí.
Viac k témam: migranti, Taliansko, utečenciZdroj: Webnoviny.sk - V Stredozemnom mori zachránili ďalšie stovky utečencov na 17 rôznych člnoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow