14. december 2018. Branislava, Bronislava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V Stredozemnom mori zachránili za jeden deň 3000 migrantov

 6.5.2017 6.5.2017  

RÍM 6. mája (WebNoviny.sk) - Tímom záchranárov a talianskej pobrežnej stráži sa v piatok v Stredozemnom mori podarilo zachrániť takmer 3000 migrantov, ktorí sa k talianskym brehom plavili na asi 20 gumených člnoch, pričom každý mal kapacitu pre 100 ľudí. Riskantnú plavbu neprežilo najmenej sedem ľudí. Ich telá vylovili z mora a dopravili do Talianska loďou.
Hovorkyňa humanitárnej organizácie SOS Mediterranée pre agentúru DPA uviedla, že piatková záchranná operácia bola náročná. Spresnila, že sa do nej zapojila aj talianska pobrežná stráž a tímy organizácie Lekári bez hraníc.
Maltská humanitárna organizácia MOAS v noci na sobotu uviedla, že do prístavu v Catanii prepravuje 394 migrantov, vrátane jedného vážne postreleného. Dovezú aj telo chlapca v tínedžerskom veku, ktorého zastrelili prevádzači, lebo údajne chceli jeho bejzbalovú čiapku.
Taliansko je krajinou, kam cez Stredozemné more smeruje najviac lodí prevážajúcich ilegálnych migrantov. V roku 2016 ich takto do Talianska dorazilo viac ako 180.000.
Viac k témam: Stredozemné more, Taliansko, utečenciZdroj: Webnoviny.sk - V Stredozemnom mori zachránili za jeden deň 3000 migrantov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow