25. september 2020. Vladislav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V Taliansku otvorili novú diaľnicu, výstavba trvala 54 rokov

SITA  23.12.2016 23.12.2016  

Hlavná časť diaľnice A3, ktorá meria 443 kilometrov, mala byť podľa pôvodných plánov dokončená už v roku 1972.RÍM 23. decembra (WebNoviny.sk) - Na juhu Talianska vo štvrtok oficiálne otvorili dôležité diaľničné spojenie medzi mestami Salerno a Reggio Calabria, ktorého výstavba sa začala už pred 54 rokmi. Podarilo sa tak zavŕšiť najdlhšiu realizáciu projektu v oblasti verejnej infraštruktúry na území tejto krajiny.

Dokončená mala byť už v roku 1972

Hlavná časť diaľnice A3, ktorá meria 443 kilometrov, mala byť podľa pôvodných plánov dokončená už v roku 1972. Premávku na nej spustili o dva roky neskôr, viaceré úseky však stále neboli plne prejazdné, zatiaľ čo na iných miestach boli neskôr potrebné zásadné úpravy.
"Dnes sa uzatvára sága, ktorá sa začala ešte v 60. rokoch, a končí sa príbeh projektu, ktorý bol celé generácie opisovaný ako večne nedokončený," povedal šéf štátnej cestnej a diaľničnej správy ANAS Gianni Vittorio Armani počas otváracej jazdy pre novinárov. Medzi účastníkmi neskoršieho slávnostného obradu boli aj nový taliansky premiér Paolo Gentiloni a minister dopravy Graziano Del Rio.

Vedie cez mafiánske územie

Oficiálne dokončená diaľnica vedie cez najchudobnejší taliansky región Kalábria, kde si udržiava vplyv mafiánska organizácia 'Ndrangheta. Podľa údajov ANAS-u je z dôvodu hornatému terénu na trase až 190 tunelov a 480 mostov.
Vzhľadom na pretrvávajúce obmedzenia sú niektorí Taliani presvedčení, že diaľnica v skutočnosti ešte zďaleka nie je dokončená. ANAS však trvá na tom, že v najbližších mesiacoch sa bude pracovať už iba na odstraňovaní nedostatkov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow