30. september 2020. Jarolím. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V Thajsku zhabali slonie kly v hodnote takmer pol milióna eur

 7.3.2017 7.3.2017  

BANGKOK 7. marca (WebNoviny.sk) - Thajskí colníci zhabali dnes 422 sloních klov v hodnote 17 miliónov bahtov (458-tisíc eur), ktoré boli do krajiny prepašované z afrického štátu Malawi. Oznámili to na tlačovej konferencii.
Zhabaná slonovina vážila 330 kilogramov a do Thajska ju dopravili dvoma letmi etiópskych aerolínií počas uplynulého víkendu. Colníci náklad zadržali na medzinárodnom letisku v Bangkoku. Súčasne v nedeľu na tomto letisku zatkli občana Gambie podozrivého z prevážania slonoviny.
Generálny riaditeľ thajskej colnej správy Kulit Sombatsiri povedal, že balíky boli ukryté medzi nespracovanými kameňmi podobne ako slonie kly prepašované vlani z Mozambiku. Lietadlá etiópskych aerolínií dopravili podľa jeho slov v marci do Thajska náklad kameňov s hmotnosťou prevyšujúcou tisíc kilogramov.
Od roku 2016 zhabali thajskí colníci celkove 823 sloních klov pašovaných v desiatich samostatných dodávkach. Obchodovať so slonovinou zakazuje Dohovor o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín (CITES) z roku 1989, slonovina sa však napriek tomu z Afriky do Ázie pašuje.
Viac k témam: pašovanie, slonie kly, ThajskoZdroj: Webnoviny.sk - V Thajsku zhabali slonie kly v hodnote takmer pol milióna eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow