20. október 2018. Vendelín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V trajekte Sewol, vytiahnutom z oceánu, začali hľadať telá pasažierov

 18.4.2017 18.4.2017  

SOUL 18. apríla (WebNoviny.sk) - V útrobách stroskotaného juhokórejského trajektu Sewol, vytiahnutého z dna oceánu už pred takmer štyrmi týždňami, sa začalo pátranie po telách nezvestných pasažierov. Tím odborníkov vstúpil v utorok prvýkrát do interiéru plavidla, oznámilo ministerstvo pre oceány a rybolov.
Hrdzavejúci trajekt Sewol dorazil 31. marca do juhokórejského prístavu Mokpcho; týždeň predtým - tri roky od stroskotania - ho vyzdvihli z dna oceánu. Potopenie Sewolu bolo najhoršou námornou katastrofou v dejinách Južnej Kórey. Trajekt dlhý 146 metrov v súčasnosti spočíva na boku v suchom doku v prístave Mokpcho.

Odporúčame:Juhokórejská prokuratúra obžalovala zosadenú prezidentku zo zneužitia právomocí

Po nešťastí zo 16. apríla 2014 je stále nezvestných deväť ľudí. Z celkového počtu 476 osôb na palube, väčšinou tínedžerov na školskom výlete, ich prežilo len 172. Našlo sa 295 tiel.
Do vraku trajektu v doku vyvŕtali deväť otvorov, aby mohli experti vojsť do jeho vnútra a hľadať ľudské pozostatky. Úrady očakávajú, že pátranie bude ukončené do troch mesiacov, napísala tlačová agentúra Jonhap.
Viac k témam: Južná Kórea, SewolZdroj: Webnoviny.sk - V trajekte Sewol, vytiahnutom z oceánu, začali hľadať telá pasažierov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow