19. október 2018. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V Tunisku znovu otvorili hotel, kde terorista zmasakroval turistov

 2.5.2017 2.5.2017  

TUNIS 2. mája (WebNoviny.sk) - Hotel pri tuniskom meste Súsa, kde pred necelými dvoma rokmi zahynulo 38 ľudí pri teroristickom útoku, uviedli znova do prevádzky pod novým názvom.
Podľa vyjadrenia jeho majiteľky zariadenie pri pobreží Stredozemného mora taktiež prestavali "s pohľadom do budúcnosti".
Bývalý hotel Imperial Marhaba bol premenovaný na Kantaoui Bay, aby bola vymazaná "bolestná spomienka na drámu" z 26. júna 2015, uviedla majiteľka Zuhra Idrísová pre agentúru AP. Spomenula pritom deň, keď tuniský extrémista zastrelil v hoteli a na priľahlej pláži 38 ľudí, väčšinou britských turistov. K útoku, ktorého páchateľa zastrelila polícia, sa prihlásila organizácia Islamský štát.
Masakra pri Súse bola počas daného roka už druhým teroristickým útokom na cudzincov v Tunisku. S následkami vtedajších udalostí sa turistické odvetvie tejto severoafrickej krajiny dodnes vyrovnáva.
Viac k témam: terorizmus, TuniskoZdroj: Webnoviny.sk - V Tunisku znovu otvorili hotel, kde terorista zmasakroval turistov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow