24. september 2020. Ľuboš, Ľubor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V záhrade domu v Nitre vykopali rádioaktívny materiál

SITA  11.1.2017 11.1.2017  

Podľa zatiaľ neoverených informácií boli rádioaktivitou zasiahnutí dvaja domáci – muž a žena, ktorí nádobu sami zakopali v rámci trestnej činnosti.NITRA 11. januára (WebNoviny.sk) – Rádioaktívny materiál vykopali v utorok večer v záhrade domu na Roľníckej ulici v mestskej časti Nitry Krškany. Na mieste zasahovali policajti, hasiči aj pracovníci Kontrolného chemického laboratória, ktorí zisťovali, či bol niekto zasiahnutý rádioaktivitou.
"Nádoba s rádioaktívnym materiálom bola zakopaná približne 15 centimetrov pod zemou na záhrade asi 30 metrov za domom," informoval agentúru SITA nitriansky krajský hovorca hasičov Michal Varga. Polícia zatiaľ bližšie informácie k prípadu neposkytuje. "Prijali sme oznámenie, na mieste sa vykonávajú previerky," uviedla nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.
Podľa zatiaľ neoverených informácií boli rádioaktivitou zasiahnutí dvaja domáci – muž a žena, ktorí nádobu sami zakopali v rámci trestnej činnosti. Rádioaktívny materiál údajne ukradli z nemocnice. Polícia dostala tip, kde má byť zakopaný. Prípad vyšetruje Prezídium policajného zboru SR. Agentúre SITA sa s hovorcami prezídia skontaktovať nepodarilo.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow