5. december 2020. Oto. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

V Žiline sa vykoľajil osobný vlak, spoje budú meškať

SITA SITA SITA  26.11.2016 26.11.2016  

Pri nehode, ktorá sa stala o 13:50, sa nik nezranil, vlaková stanica v Žiline je prejazdná.BRATISLAVA 26. novembra (WebNoviny.sk) - Na žilinskej vlakovej stanici sa v sobotu vykoľajil osobný vlak. Pri nehode sa nik nezranil, no všetky vlaky prechádzajúce cez Žilinu budú meškať, agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavliková.
Osobný vlak ŽSR sa na železničnej stanici Žilina vykoľajil o 13:50, keď smeroval zo Žiliny do Čadce. Pri odchode sa na výhybke vykoľajil rušeň aj všetky štyri vozne vlakovej súpravy. "Pri nehode sa našťastie nikto nezranil, všetci cestujúci sa dostali bezpečne z vlaku a vrátili sa späť do železničnej stanice," uviedla v tlačovej správe hovorkyňa železníc.
ŽSR okamžite začali odstraňovať následky nehody, a to aj s pomocou špeciálneho žeriavu. Až do ich odstránenia je "prejazd vlakov cez železničnú stanicu Žilina je možný, avšak bolo treba úplne preorganizovať dopravu v železničnej stanici Žilina, v dôsledku čoho musia cestujúci počítať s meškaním", dodala Pavliková.
Príčiny nehody sa vyšetrujú a výška škody zatiaľ nie je známa. "Železnice Slovenskej republiky sa ospravedlňujú cestujúcim za spôsobené komplikácie a robia všetko pre odstránenie vykoľajeného vlaku a opravu," dodáva sa v tlačovej správe.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow