19. január 2021. Drahomíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Vaše hlasy nemajú žiadnu váhu, odkázal europoslancom Erdogan

SITA SITA SITA  23.11.2016 23.11.2016  

Poslanci Európskeho parlamentu by mali vo štvrtok hlasovať o tom, či má EÚ prerušiť prístupové rokovania s Tureckom, ktoré sa začali v roku 2005, kvôli bezprecedentne tvrdému postupu Ankary voči oponentom po júlovom neúspešnom vojenskom prevrate. ANKARA 23. novembra (WebNoviny.sk) - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v stredu povedal, že nadchádzajúce hlasovanie Európskeho parlamentu (EP) o tom, či má Európska únia zmraziť prístupové rokovania s Tureckom nemá pre jeho krajinu "žiadnu váhu". Informovala o tom tlačová agentúra AP.
Erdogan na konferencii Organizácie islamskej spolupráce zdôraznil, že "nech bude výsledok akýkoľvek, v našich očiach nemá toto hlasovanie žiadnu váhu". Poslanci EP by mali vo štvrtok hlasovať o tom, či má EÚ prerušiť prístupové rokovania s Tureckom, ktoré sa začali v roku 2005, kvôli bezprecedentne tvrdému postupu Ankary voči oponentom po júlovom neúspešnom vojenskom prevrate. Výsledok hlasovania nebude záväzný pre ďalšie orgány EÚ.
"Samotný fakt, že sa v Európskom parlamente uskutoční takéto hlasovanie, ukazuje, že ochraňuje teroristické organizácie a podporuje ich," citovala Erdogana tlačová agentúra DPA. Následne poznamenal, že zakázaná Strana kurdských pracujúcich (PKK) má povolené otvorene fungovať iba v EÚ. "Bezpochyby, teroristi sa v tejto chvíli pohybujú voľne v mnohých európskych krajinách. Mnohé európske krajiny pomáhajú teroristom a poskytujú im útočisko," dodal.
Členské krajiny EÚ vyjadrili obavy z postupu Turecka po neúspešnom puči, ktorý vyústil do masových čistiek, zatýkania novinárov a politikov a zatvárania médií.
Erdogan nedávno vyzval EÚ, aby rozhodla o štatúte jeho krajiny do konca tohto roka. Ako alternatívu k EÚ dnes navrhol pripojenie Turecka k Šanghajskej organizácii spolupráce, ktorej členmi sú aj Rusko a Čína.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow