19. október 2018. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Veľkú Britániu trápi zlé počasie, viaceré oblasti zasiahli povodne

 23.11.2017 23.11.2017  

LONDÝN 23. novembra (WebNoviny.sk) - Veľkú Britániu v posledných dňoch trápi zlé počasie, ktoré vo viacerých regiónoch spôsobilo povodne. Tie zasiahli napríklad anglické grófstva Lancashire a Severný Yorkshire a problémy spôsobili aj vo Walese. Britské úrady vyhlásili pre severozápade Anglicka päť výstrah pred ďalšími záplavami. Pre Škótsko zase platia snehové výstrahy.
Záchranné tímy v Lancashire pred povodňami zachránili viac ako 70 ľudí a 20 koní, informuje spravodajský portál BBC s tým, že najviac zasiahnuté sú mesto Lancaster a obec Galgate. Záchranári údajne zaznamenali viac ako 500 telefonátov o pomoc. Približne 500 domov je v grófstve bez elektriny a v dôsledku záplav boli istý čas aj odstavené železničné linky medzi Prestonom a Lancasterom.

Odporúčame:Grécky ostrov zasiahla silná búrka, autá plávali v mori

V Severnom Yorkshire záchranári museli odčerpať vodu z viac ako 30 budov a mnohých ľudí museli vytiahnuť zo zaplavených automobilov, píše BBC.
Problémy v doprave majú pre veľkú vodu aj vo Walese, kde sú odstavené niektoré železnice a uzavreté viaceré cesty. Povodne tam zasiahli ostrov Anglesey a grófstvo Gwynedd, odkiaľ úrady hlásia aj zosuvy pôdy.
Viac k témam: počasie, povodne, Veľká BritániaZdroj: Webnoviny.sk - Veľkú Britániu trápi zlé počasie, viaceré oblasti zasiahli povodne © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow