15. január 2021. Dobroslav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Vianočné trhy v Bratislave sa začínajú už v piatok

SITA SITA SITA  14.11.2016 14.11.2016  

Novinkou bude tento rok tzv. detská zóna pre rodiny s deťmi, kde bude okrem atrakcií pre deti aj program približujúci slovenské tradície.BRATISLAVA 14. novembra (WebNoviny.sk) - Staromestské vianočné trhy v Bratislave odštartujú už tento piatok 18. novembra a potrvajú do štvrtka 22. decembra. Konať sa budú na Hlavnom, Františkánskom a Primaciálnom námestí. Ako ďalej informuje oficiálna internetová stránka Starého Mesta, otváracie hodiny jednotlivých stánkov budú denne od 10:00 do 22:00.
K dispozícii bude sto stánkov: 72 stánkov na Hlavnom námestí, 27 stánkov na Františkánskom námestí a jeden stánok na Primaciálnom námestí. Vianoč né stánky budú ponúkať rôzny sortiment od darč ekov, cez lahôdky domov až po predaj občerstvenia.
Odporúčame:

Na Hlavnom námestí v Bratislave už stojí vianočný stromček

V Bruseli budú mať vianočný stromček z Horných Orešian

Ani tentoraz nebudú chýbať stánky pod názvom Vianoce inak, ktoré budú ponúkať jedlá a nápoje zo zdravých surovín a jedlá z kategórie tzv. healthy food (vegetariánske, vegánske, pan asian). Agentúru SITA o tom informovala ešte v septembri Katarína Kohútiková z oddelenia komunikácie a marketingu kancelárie primátora hlavného mesta SR Bratislavy.
Novinkou bude tento rok tzv. detská zóna pre rodiny s deťmi, kde bude okrem atrakcií pre deti aj program približujúci slovenské tradície. Toalety zabezpečia v predĺženom prevádzkovom čase na verejných toaletách pri Redute a rovnako ako v roku 2015 budú k dispozícii tiež chemické toalety.
Na Hlavnom aj Hviezdoslavovom námestí už osadili vianoč né stromč eky. Ten na Hlavnom námestí mestu darovala rodina Mackovcov z bratislavskej mestskej časti Karlova Ves. Smrek má približne 17 metrov, váži dve tony a je starý 30 rokov. Stromč ek na Hviezdoslavovom námestí zase Starému Mestu darovala rodina Gazdíkových z Kráľovej pri Senci. Je to smrek modrý, ktorý meria 16 metrov a váži 1,5 tony. Oba stromčeky rozsvietia v deň otvorenia vianočných trhov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow