28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Vicekancelár Gabriel vyzve Merkelovú v parlamentných voľbách

SITA  10.1.2017 10.1.2017  

Správu priniesol denník Bild s odvolaním sa na nemenované stranícke zdroje. Samotný Sigmar Gabriel chce oficiálne oznámiť, či bude protikandidátom Merkelovej, až 29. januára.
BERLÍN 10. januára (WebNoviny.sk) - Volebným lídrom Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) v blížiacich sa parlamentných voľbách bude vicekancelár, líder strany Sigmar Gabriel (57), ktorý tak vyzve úradujúcu kancelárku a aktuálnu koaličnú partnerku Angelu Merkelovú, líderku Kresťanskodemokratickej únie (CDU).
Informáciu prinieslo internetové vydanie najčítanejšieho nemeckého denníka Bild s odvolaním sa na nemenované stranícke zdroje.
Samotný Gabriel chce oficiálne oznámiť, či bude protikandidátom Merkelovej, až 29. januára.
Užšie vedenie SPD sa už v utorok má stretnúť na rokovaní v Düsseldorfe, hlavnou témou by mala byť príprava na blížiace sa krajinské voľby v Severnom Porýní-Vestfálsku a parlamentné voľby v priebehu jesene.
Na tejto schôdzke sa nezúčastní Martin Schulz, odchádzajúci predseda Európskeho parlamentu, ktorý sa zúčastní v Lisabone na pohrebe bývalého portugalského prezidenta Maria Soaresa. Práve tento dlhoročný europoslanec, ktorý sa vracia do vlasti, je v Nemecku považovaný za prípadné alternatívne riešenie, ak by Gabriel nekandidoval.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow