27. máj 2019. Iveta. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Video: Do chodcov v Melbourne vrazilo auto, hlásia mŕtvych

SITA  20.1.2017 20.1.2017  

Muža, ktorý úmyselne vrazil do chodcov, polícia zatkla.SYDNEY 20. januára (WebNoviny.sk) - Do ľudí na chodníku v austrálskom Melbourne v piatok vrazilo auto. Traja ľudia zahynuli a približne 20 ďalších utrpelo zranenia, niektorí vážne. Páchateľa polícia zatkla, informoval denník Sydney Morning Herald.
K incidentu došlo na Bourke Street v centre mesta Melbourne, ktoré je metropolou štátu Viktória.Polícia uviedla, že "muž úmyselne vrazil do chodcov... Máme troch mŕtvych a 20 zranených". Tvrdí, že útok nesúvisel s terorizmom, ale s útokom bodnou zbraňou v inej časti mesta. Pri tomto incidente, ktorý sa odohral niekoľko hodín predtým, utrpela zranenia jedna osoba. Podľa denníka Australian zdravotníci previezli do nemocnice štyri zranené deti.
Na mieste bola aj bývalá šéfka polície štátu Viktória Christine Nixonová. Pre spravodajskú stanicu ABC uviedla, že videla na scéne prevrátený kočík. Následne k nej prikročila nejaká žena a pýtala sa, kde je dieťa.Podľa svedkov sa auto rútilo po chodníku rýchlosťou až 70 km/h. "Počuli sme nárazy a videli, ako ľudia všade lietajú," povedal jeden zo svedkov pre ABC. "Videl som už nehody, ale nikdy takéto zlé. Bolo to dosť brutálne," povedal miestny obchodník.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow