17. január 2019. Nataša. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Video: Do prístavnej hrádze na Kanárskych ostrovoch narazil trajekt, mohla za to elektrina

 22.4.2017 22.4.2017  

MADRID 22. apríla (WebNoviny.sk) - Trinásť pasažierov trajektu utrpelo zranenia, keď plavidlo narazilo do betónovej hrádze v prístave Puerto de la Luz na španielskych Kanárskych ostrovoch. Informovali o tom v sobotu tamojšie úrady.
Hovorca spoločnosti Naviera Armas, ktorá vlastní trajekt, uviedol, že nehodu spôsobil v piatok neskoro večer výpadok elektrického prúdu, keď plavidlo opúšťalo prístav na ostrove Gran Canaria. Ten je zrejme najnavštevovanejším z celého súostrovia.

Odporúčame:Zomrela prvá španielska ministerka obrany Carme Chacónová

Záchranné služby uviedli, že piati zo zranených cestujúcich museli byť ošetrení v nemocnici. Televízne zábery zachytávali, ako trajekt čelne narazil do prístavnej hrádze a kusy betónového múru popadali na prístupovú cestu.
Tamojšia samospráva oznámila, že spustila núdzový plán na odstránenie trojkilometrovej palivovej škvrny, ktorá vznikla, keď náraz plavidla poškodil palivové hadice natiahnuté popri hrádzi. Spoločnosť dodala, že trajekt bol po nehode schopný zakotviť v doku a cestujúcim poskytli ubytovanie v hoteloch.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow