23. október 2018. Alojzia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Video: Juhovýchod USA pustošia víchrice a tornáda

SITA  23.1.2017 23.1.2017  

Guvernér štátu Georgia Nathan Deal pre víchrice a tornáda vyhlásil stav ohrozenia v siedmich okresoch.WASHINGTON 23. januára (WebNoviny.sk) - Najmenej 18 ľudí prišlo cez víkend o život pri silných víchriciach, ktoré zasiahli Georgiu a ďalšie štáty na juhovýchode USA.Úrady hlásili v nedeľu večer miestneho času tri ďalšie obete v južnej časti štátu Georgia. Záchranné a pátracie operácie pokračujú v okrese Dougherty po tom, ako tam večerné tornádo spôsobilo rozsiahle škody.
V Georgii hlásili predtým 11 úmrtí súvisiacich s búrkovým systémom v širšom regióne, sprevádzanom silným vetrom, dažďom a krupobitím. Štyria ľudia zahynuli v sobotu počas tornáda v Mississippi.Vysoký počet obetí v Georgii pripísali skutočnosti, že varovanie pred tornádami bolo zverejnené v noci z nedele na pondelok, keď väčšina ľudí spala. Guvernér štátu Georgia Nathan Deal vyhlásil stav ohrozenia v siedmich okresoch.
Prezident Donald Trump v nedeľu uviedol, že hovoril s Dealom a vyjadril sústrasť so stratami životov. Avizoval tiež pomoc jeho štátu.Búrkový systém sa počas nedele presúval z Georgie a severnej Floridy smerom k Južnej Karolíne. Na juhovýchode Spojených štátov počas neho vzniklo približne 20 tornád.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow