22. máj 2018. Júlia, Juliana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Video: Muž, ktorý vrazil autom do protestujúceho davu vo Virgínii, čelí obvineniu z vraždy

 13.8.2017 13.8.2017  

CHARLOTTESVILLE 13. augusta (WebNoviny.sk) — Dvadsaťročného muža z Ohia obvinili z vraždy druhého stupňa po tom, čo v sobotu vrazil autom do skupiny ľudí, ktorí protestovali proti nacionalistickému zhromaždeniu v meste Charlottesville v americkom štáte Virgínia. Policajné oddelenie mesta identifikovalo muža ako Jamesa Alexa Fieldsa. Obvinený je aj zo spôsobenia zranení a opustenia miesta činu. Momentálne sa nachádza vo vyšetrovacej väzbe.

Odporúčame:Aktualizované: Nacionalistický protest sprevádzajú výtržnosti, do ľudí vrazilo auto

Podľa svedkov vrazil Fields autom do ľudí, ktorí pokojne protestovali proti zhromaždeniu belošských extrémistov v Charlottesville. Zabil jednu 32-ročnú ženu, dve desiatky ďalších ľudí utrpeli zranenia.
V súvislosti s nepokojmi prišli pri havárii vrtuľníku o život tiež dvaja policajti. Stalo sa tak niekoľko hodín po tom, ako auto vrazilo do protestujúcich ľudí. Policajný vrtuľník, ktorý sa zrútil na predmestí Charlottesville, pomáhal poriadkovým silám monitorovať nepokojnú situáciu.
Tisícky stúpencov nadvlády bielej rasy sa zišli v sobotu v meste, aby protestovali proti plánom na odstránenie spornej sochy konfederačného generála Roberta E. Leeho v miestnom parku. Ten je pre mnohých symbolom rasizmu a otrokárstva. Zrážky medzi extrémistami a protidemonštrantmi viedli k zraneniam a zatýkaniu. Násilnosti v Charlottesville už odsúdil aj americký prezident Donald Trump.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow